Co je to JetSurf ?

 je to ultralehký surf, poháněný vlastním spalovacím motorem. Myšlenka surfu poháněného motorem není nová, ale doposud nebylo objeveno funkční a komplexní řešení. Až společnost MSR Engines zúročila mnohaleté zkušenosti z oblastí spalovacích motorů, hydromechaniky, kompozitů a elektroinženýrství a práce pro tým F1 a dala tak vzniknout fungujícímu řešení. V současnosti nelze nalézt na trhu produkt s podobnými vlastnostmi jaké má Jetsurf.

 

Tento produkt byl navržen v Brně a je zde i vyráběn společností MSR Engines. Jetsurf je tedy stoprocentně český výrobek, ale mnohem větší slávy se mu zatím dostává v zahraničí. Jezdí na něm  jak představitelé světového surfingu, tak známé tváře z jiných sportovních odvětví například Lewis Hamilton (Mistr světa F1), Sébastien Loeb (devítinásobný mistr světa v rally) nebo Justin Timberlake (americký zpěvák, skladatel a herec), Laird Hamilton (jeden z nejlepších surfařů světa), Neymar da Silva Santos (brazilský fotbalista) či v Čechách Martin Šonka (Red Bull Air Race) a Kuba Kornfeil (jezdec seriálu MOTO GP) a spousty dalších.
 JetSurf je výjimečný v tom, že nejste závislí na okolních podmínkách. Nepotřebujete vítr, nepotřebujete vlny, ale nepotřebujete ani klidnou hladinu. Jediné, co musíte mít je prkno a touhu po adrenalinu.
JETSURF je v podstatě surfové prkno se zabudovaným motorem. Parametry tohoto výrobku jsou opravdu úctyhodné a těžko hledá ve světě konkurenci. Surfy jsou vyrobené z karbonu a díky speciálnímu  motoru dosahují rychlosti až 60 km/h při váze pouhých 15kg. Dvoutaktní spalovací motor má obsah 100ccm a vlastní startování s patentovanou elektronikou – při vývoji použila společnost MSR Engines zkušenosti  z práce pro tým Formule 1, požitek z rychlé jízdy je tedy zaručen.
Co se týče jízdy  tak máš pod nohami  surf schopný vyvinout rychlost až 60km/hod, který řídíš jen náklony svého těla a přidáváním plynu vlastní rukou!
Z jetsurfu  se v podstatě stává  nový celosvětový sport, který ještě navíc je tak zábavný, komplexní a relativně dostupný.
Největší výhodou JetSurfu je, že JetSurf je možné přepravovat letadlem jako spoluzavazadlo – váha do 20ti kg, tak je cestování  po světě otázka pouze letenky.
U JetSurfu je nákladné jeho pořízení, které je stejné jako u motocyklu, ale následně platíte základní náhradní díly, které se rozbijí. Nejsou zde náklady, jako pneumatiky, řetězy, rozbité části po pádech, platíte pouze benzín (spotřeba max 2,5l na hodinu )
Jízda na motorizovaném prkně jsou zvláštním mixem mezi surfováním na vlnách , motocrossem, lyžováním a motokárami. Z pohledu fyzické zátěže se jedná o zajímavý druh sportu kdy posilujete téměř cele tělo.